4 Şubat 2012 Cumartesi

Beşiktaş Milangaz: Herkes İşini Yapsın


Şeref Yalçın'ı evvelden biliriz zaten. Hep derim. İnsanlar çocuklarına isim verirken iyi düşünmeli. Ağır isimleri tercih etmek doğru değil. Hayatını ironiye çeviriyorsunuz çocukların, yazık oluyor. Şeref de böyle bir abimiz zaten. İcraatleri buradan Detroit'e yol olur. Amerikan kanallarında canlı yayına çıkar. Tek marifeti de budur. Başkanı "reklam yapabileceği" yerde parasını cebine koyup yollar. Onun dışında sorun amatör branşları, anlatsın. Küme düşenler, düşmemek için çırpınanlar, ortada bırakılan sporcular. Nefis.

Pınar Karşıyaka maçı vardı bugün Salonda. Devre arasına doğru takım kazanıyorken -bu önemli. çünkü kaybederken verilen tepkinin zerre değeri yok artık gözümde- tribünde tepki vardı. Klasik. "Yeter YD, FB'ye başkan olsana" tepkileri. Yani aşırılık bir durum da yok. Ki o sırada maçtan da kopmuyor tribün. Yani üçlük, smaç, blok gelirse tepkisi veriliyor. Bir yandan da tepkiye devam ediliyor. Şeref N'apıyor?

Locasında oturmuş. Taraftara "Ya maç var. Maça Bakın" diye bağırıp el kol yapıyor. Canım benim. Kıyamadım. Yanına da Metin Keçelinin oğlu Kubilay Keçeli'yi almış, -ona da geleceğim- başkanlarını koruyup, taraftara "ders" veriyorlar akıllarınca. Ne yalan söyleyeyim, seni orada sinirden kudurmuş bir şekilde mosmor görmek büyük keyif verdi Şeref.

Taraftara küfür ettikleri, yanlarına posta koymaya çağırdıkları da söyleniyor. Yalan olmasın. Ben "gözümle görmedim", kesin diyemem. He, yapar bunlar. Utanmazlık diz boyu olduğundan onu da yaparlar. Zaten taraftarın bir kısmı oraya yöneldi. Polis de tabii. "Kendi" salonlarında, polis korumasıyla. Siz kendinize yakıştırıyorsanız bunu zaten... Yok yok. Bunu demek için çok geç zaten.

Kubilay, olayla ilgili şöyle bir şey yazmış twitter'da.


Kimsin lan sen? Allah aşkına söyle kimsin sen? Kime neyi söylüyorsun? Kimi oturtuyorsun? Yemin ediyorum ibretliksiniz. İki transfer yapınca kulübün, taraftarın sahibi mi oldunuz dalyaraklar?

Ergin Ataman. Zaten uzun süredir kendisinin "Demirören Ağzı" ile konuşmasından rahatsız olduğumu söylemiştim. Dünya kulübü, Amerikalarda Reklam, Piyasa vs. Eh, at sahibine göre kişner. Ama yıkama yağlamanın böylesi. Yakışır. Geçen hafta Banvit deplasmanında yönetimi protesto eden taraftarlara "Sabote etmeyin, play-off'a gidelim" kıvamında hareket çekmişti. Bu hafta salonda yapamadı manevrasını, maçtan sonra basın toplantısında yalamış. Sezon sonunda düşünecekmiş. Yolun açık olsun. İyi hoca olabilirsin ama gram adam değilsin. Yarın yönetim maaşları yatırmayınca taraftar kalacak yanında. Sen onlara sırtını dönüyorsun. Senden yönetimi eleştirmeni beklemedi kimse. Ama taraftara çatmak? Yanlışı sen başlattın Ataman.

Deron Williams'a taparım. Formasını da aldım. Haftada bir basketbol oynamaya gidiyorum, keyifle giyiyorum formayı. Giymeye devam da edeceğim.

Kartal, Hawkins, Bonsu, Kemp, Can Akın, Zoran, Arroyo, Morrison, Erwin. Ve hatta Mehmet Yağmur, Serhat Çetin, Adem Ören, Barış Hersek, Mehmet Ali Yatağan, Serkan Özver. Sizden desteğini çeken namerttir.

Ama herkes işini yapsın, taraftara akıl vermeye kalkmasın. Altından kalkamazsınız.

Ekleme: Şeref Yalçın böyle bir şey yazmış gece. İki şey geldi aklıma. Ya hala kendine gelememiş, eli-ayağı titriyor. Ya da ben bu yazı stilini bir yerden tanıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder